شما اینجا هستید
اشکنان » امام جمعه اشکنان:آبادانی مناطق پیرامونی مراکز صنعتی در اولویت قرار گیرد

امام جمعه اشکنان  گفت: خوشبختانه مراکز صنعتی و اقتصادی متعددی در استان فارس  مستقر می باشند که در کنار انجام برنامه های صنعتی و اقتصادی  ذاتی انتظار می رود برای توسعه و عمران مناطق پیرامونی هم تدبیری اندیشیده شود.

بگزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، حجت الاسلام علی صفری  در دیدار با مدیر عامل این منطقه  افزود: یکی از مهم ترین کانون های اقتصادی که در جنوب استان فارس واقع شده،  صنایع انرژی بر است که به عنوان یک پروژه بزرگ ملی عامل شکوفایی اقتصادی در کشور خواهد بود.

وی اضافه کرد: جوانان دانش آموخته و متخصص زیادی در سطح شهرستانهای پیرامونی این مرکز مهم اقتصادی سکونت دارند که  ایجاد فرصت های شغلی متناسب با تخصص و همچنین نیاز صنایع برای  آنها بایستی مد نظر  مسئولان ذیربط  قرار داشته باشد.

امام جمعه اشکنان تصریح کرد: بدیهی است که برخی محدودیت ها برای جذب نیرو در دوران ساخت صنایع وجود دارد اما  برنامه ریزی برای آموزش تخصصی جوانان این خطه بمنظور جذب تدریجی آنها می تواند در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت ضمن ایجاد اشتغال پایدار باعث رونق در جنوب استان و  امید آفرینی در بین آحاد مردم باشد.

حجت الاسلام  صفری با تقدیر از مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد، برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری این منطقه در اسفند ۹۶ در لامرد را نمادی از  وظیفه شناسی و تعهد مدیران این مجموعه عنوان کرد و گفت:همراستا با سایر مسئولان برای تبیین قابلیت ها و توانمندی های شهرستانهای جنوبی فارس بخصوص لامرد و مهر آماده همکاری و تعامل هستیم.

بر پایه این گزارش مهندس محمد آشفته آج بیشه مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز در این نشست به بیان عملکرد مجموعه متبوعش در مسیر ایجاد زیر ساخت ها برای استقرار صنایع بزرگ  پرداخت.

اشفته  گفت: در شرایط برابر، بومی گزینی  منطبق بر تعاریف مصرح قانونی مورد توجه جدی است، با  قرار گرفتن در آستانه افتتاح برخی طرح های در حال احداث شمار نیروهای شاغل در منطقه  به نسبت  دو هزار و ۵۰۰ نفر فعلی از افزایش چشمگیری برخوردار خواهد شد.

آشفته ضمن تقدیر از مساعدت رییس هیات عامل ایمیدرو و همچنین مسئولان اجرایی و سیاسی استان فارس و شهرستان محل استقرار  صنایع انرژی بر خاطر نشان کرد:پذیرای نقدهای منصفانه و مشفقانه همه دلسوزان خواهیم بود و از سوی دیگر انتظار داریم در مرحله  تکوین و استقرار صنایع از همراهی مردم و به ویژه سرمایه گذاران بومی بیش از پیش برخوردار شویم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد از قابلیت و توانمندی معتمدین و نخبگان  بومی که در مناصب ملی عهده دار مسئولیت می باشند بهره لازم برده شود و در این زمینه از رویکرد وزیر محترم اطلاعات دربازدیدو پی گیری های  وی برای تسهیل روند ایجاد زیر ساخت ها و رفع برخی چالش ها و موانع فرارو  به نیکی یاد کرد.

گفتنی است در این بازدید که نجفی زاده مسئول گمرک شهرستان لامرد نیز حضور داشت مسئولان از مجموعه تاریخی اشکنان از جمله مجموعه علیخانی بازدید کردند.

اشکنان در حدود ۵۰ کیلومتری شرق محل استقرار منطقه ویژه اقتصادی لامرد واقع است

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری اشکنان خبرنگار | سایت تحلیلی خبری شهر اشکنان