شما اینجا هستید
اشکنان » بخشدار اشکنان:نانوایی های متخلف تعطیل می شود

هشدار جدی بخشدار اشکنان به نانوایی های متخلف: نانوایی هایی که مسایل بهداشتی واصول اجتماعی و حقوق مردم را رعایت نکنند تعطیل می شوند.

صفدر منشی بخشدار اشکنان در دیدار با نانوایی های سراسر بخش اشکنان با اشاره به حفظ سلامت مردم گفت:نانوایی ها به عنوان یکی از مراکز مورد مراجعه مردم باید ضمن احترام به مشتری ،ضوابط و اصول اولیه صنفی خود را برای تکریم مردم رعایت کند.

بخشدار اشکنان یکی از عمده مسایل برخی از نانوایی های بخش اشکنان را کم فروشی ذکر کرد گفت:در بازدیدی که با رییس شورای اسلامی شهر اشکنان از برخی نانوایی های سطح شهر داشتیمن در برخی از نانوایی ها کم فروشی در چانه خمیر مشهود بود که این کم فورشی به نوعی حق الناس است که قطعا از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهدشد و کسانی که تذکرات وهشدار ها را جدی نگیرند نانوایی آنها تعطیل می شود.

بخشدار اشکنان با اشاره به عدم تنوع نان در بخش اشکنان گفت: متاسفانه تمامی نانوایی های بخش اشکنان یک نوع نان را در اختیار مردم می گذارند که از سرمایه گذاران درخواست داریم با توجه به استقبال مردم از نان های سنتی و سنگک در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

در این بین نانوایان و کارفرمایان نیز دغدغه هایی داشتند.

مدعوین با اشاره به مشکلات نانوایی های بخش اشکنان از عدم سودآوری در این صنف خبرداند و مشکلات زیر را از جمله دغدغه های خود ذکر کردند.

عدم توازن میان قیمت نان و هزینه های مصرفی

بالا بودن وزن چانه نان و تقاضای پایین آوردن آن از ۲۰۰ گرم به ۱۵۰ گرم

حمایت بانکی از کارفرمایان و در اختیار قرار دادن تسهیلات بانکی برای به روزرسانی دستگاهها ونوسازی مکان نانوایی

هماهنگی بیمه ها با کارفرمایان و دقت در لحاظ نمودن زمان پایان کار کارگرانی که درمحل نانوایی مشغول کار هستند.

پایین بودن کیفیت آرد کارخانه آرد لامرد و عدم تعویض آردهایی که تاریخ آن گذشته است

افزایش زمانبندی توزیع کیسه های آرد از سه بار در ماه به چهار یا پنج بار که قرار شد کارفرمایان ضمن هماهنگی با کارخانه آرد سهمیه های خود را در چندین نوبت دریافت کنند.

در این جلسه مسئولان بهداشت ودرمان شهرستان لامرد،شورای آرد ونان و غله و بازرگانی نیز حضور داشتند که ضمن پاسخگویی به کارفرمایان و صاحبان نانوایی ها مشکلات آنان را بررسی کردند.

گفتنی است یکی از مشکلات عمده نانوایی ها در سطح شهر اشکنان تعدد آنها در محلات مختلف است که بارها از سوی کارفرمایان مطرح شد و یکی از دلایل عدم سودآوری خودرا این موضوع ذکر کردند.

نانوا

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری اشکنان خبرنگار | سایت تحلیلی خبری شهر اشکنان