کارخانه سیما لامرد در فعالیتهای اجتماعی مشارکت می کند
شما اینجا هستید
اشکنان » کارخانه سیما لامرد در فعالیتهای اجتماعی مشارکت می کند

   با حضور مدیرکل منابع طبیعی فارس عملیات بیستمین طرح ابخیزداری فارس در کارخانه سیمان لامرد آغاز شد

با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد ریال و با مشارکت کارخانه سیمان لامرد عملیات اجرایی ساخت سد در مسیر رودخانه مهران با ارتفاع ۹ متر و میزان آبگیری ۴۵هزار مترمکعب آب در این کارخانه آغاز شد.

مهرزاد بوستانی مدیرکل منابع طبیعی فارس در جمع مدیران و و مسئولان شهرستان لامرد دراین کارخانه گفت:شهرستان لامرد با دارا بودن منابع عظیم طبیعی می تواند به عنوان یک از زیست گاههای مطرح در حوزه آبخیزداری باشد و منابع طبیعی فارس همه تلاش خود را برای حمایت از طرح های آبخیزداری در این شهرستان به کار خواهد برد.

بوستای گفت:کارخانه سیمان لامرد پرچمدار حمایت از طرح های مابع طبیعی و ابخیزداری در استان پهناور فارس است که امیدواریم صنایع تولیدی دیگر در این استان نیز با الگو قرار دادن کارخانه سیمان لامرد مار در این حرکت ارزشمد یاری کند.

مدیرکل منابع طبیعی فارس با اشاره به حفاظت از منابع طبیعی گفت: یکی از برنامه های منابع طبیعی در کشور حفاظت از منابع غنی اب و خاک است و در بارش های اخیر فارس و مخصوصا جنوب فارس نشان داد برای مهار ابهای سطحی نیازمد گسترش برنامه های آبخیزداری و هدایت روان آب ها با اجرای طرح های آبخیزداری هستیم و آبی که برای ما یک نعمت هست نباید بگذاریم که برا یساکنان منطقه به عنوان یک خطر محسوب شود.

مهندس بوستانی با اشاره به اعلام آمادگی فرماندار شهرستان ومدیرعامل کارخانه سیمان لامرد برای مشارکت در طرح احیای منطقه آب گرم لامرد و همچنین ایجاد پارک جنگلی در کوههای تابناک در این شهرستان گفت: با تئامل بسیار خوبی که با اداره کل اوقاف و امور خیریه وجود دارد زمینهای اوقافی اب گرم لامرد مکان بسیار مناسبی برای ایجاد فضای سبز است و این اداره کل آمادگی دارد در صورت مآسرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت کارخانجات سیمان لامرد در منطقه کوههای تابناک این شهرستان، پارک جنگلی احداث کند.

عبدالله حسینی فرماندار لامرد در این مراسم با اشاره به لزوم کاشت درختان بر اساس نیاز مردم منطقه  گفتاب و درخت در گذشته به عنوان یکی از مقدسات مردم منطقه ما بوده است و درخت نخل و گز که به وفور در این منطقه مشاهده می شود به دلیل نیاز مردم کاشته شده است به طوری که ازمیوه درخت نخل استفاده می شد و درخت گز نیز به عنوان تیر خانه های مردم مورد استفاده قرار می گرفت.

فرماندار لامرد با اشاره به توجه دستگاههای اجرایی برای حمایت از منابع طبیعی گفت: اگر بنیاد مسکن بوستانی می سازد باید اول به درختکاری و فضای سبز آن توجه کند و این بدان معنا نیست که درختکاری و ایجاد فاضای سبز فقط بر عهده منابع طبیعی و جهاد است بلکه همه دستگاهها و حتی بخش خصوصی می بایست در ای امر فعال شوند.

در ادامه ابراهیم غلامزاده مدیرعامل کارخانه سیمان لامرد نیز با اشاره به ظرفیت بزرگ منطقه اب باز لامرد و خاصیت درمانی آن گفت: این منطقه از سالهای گذشته مورد استفاده درمانی مردم بوده ویکی از مناطقی است که در صورت رفع مشکل زمینهای اوقافی آن، کارخانه سیمان لامرد آماده سرمایه گذاری و گسترش فضای آن است.

مدیرعامل کارخانه سیمان لامرد همچنین با اشاره به آمادگی این کارخانه برای مشارکت در فعالیتهای اجتماعی گفت: کارخانه سیمان تنها به تولید محصولات خود نمی اندیشد بلکه در حوزه مسایل اجتماعی و گردشگری و ایجاد فضای سبز نیز آمادگی دارد و در صورت همکاری مسئولان آمادگی داریم فضای مناسبی را در کوههای تابناک لامرد برای گردشگران فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم همچنین در کوههای مشرف به کارخانه سیمان لامرد با درختان بومی کنار و کور درختکاری شد و مدیرکل منابع طبیعی فارس از بخش های مختلف کارخانه  سیمان  لامرد به عنوان یکی از کارخانه های پیشتاز در امر حفاظت از منابع طبیعی بازدید کرد.

در این مراسم امام جمعه و بخشدار اشکنان و جمعی از مدیران شهرستان لامرد حضور داشتند.

از کیفیت پایین تصاویر عذرخواهی می کنیم.

photo_2017-03-12_08-12-12 photo_2017-03-12_08-12-35 photo_2017-03-12_08-12-38 photo_2017-03-12_08-12-41 photo_2017-03-12_08-12-48 photo_2017-03-12_08-12-53 photo_2017-03-12_08-12-57 photo_2017-03-12_08-13-03 photo_2017-03-12_08-14-54 photo_2017-03-12_08-14-57 photo_2017-03-12_08-16-49

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سایت خبری اشکنان خبرنگار | سایت تحلیلی خبری شهر اشکنان